رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت: نیروهای مسلح ایران و ترکیه از این پس همکاری‌های گسترده‌ای خواهند داشت.
گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
ایران و ترکیه همکاری های گسترده ای خواهند داشت

 سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در نشست خبری با ارتشبد حلوصی آکار رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه گفت:

در مورد تهدیدات مشترک دو کشور و همچنین مسئله همه پرسی در اقلیم کردستان عراق با تاکید بر حفظ یکپارچگی عراق و عدم قبول همه پرسی مذاکره کردیم.

در مورد توفیقاتی که ارتش‌های عراق و سوریه در مقابل تروریست‌ها و آزادسازی سرزمین‌های‌شان مذاکره داشتیم و انشاءالله این کشورها به امنیت کامل برسند.

 در مورد همکاری بین نیروهای مسلح دو کشور برای کمک به مردم میانمار و سایر کشورهای اسلامی هم مذاکراتی داشتیم. نیروهای مسلح دو کشور از این پس همکاری‌های گسترده‌ای در زمینه آموزش ها رزمایش‌ها و تبادل تجرییات خواهند داشت که امیدواری با سفر اردوغان به تهران این روابط گسترش یابد. در زمینه مقابله با تروریسم هم مذاکراتی داشتیم و تصمیمات لاازم را اتخاذ کردیم.

در ادامه این نشست خلوصی آکار رییس ستاد ارتش ترکیه گفت: ما بنا بر دعوت سرلشکر باقری به تهران آمدیم و از مهمان نوازی ایشان تشکر می‌کنیم. ترکیه و ایران سابقه دوستی و برادری دیرینه دارند و در چارچوب این مشترکات با توجه به اوضاع حساس منطقه همکاری‌های متقابل انجام می‌دهیم.

 علاوه بر روابط سیاسی و اقتصادی سعی می‌کنیم روابط نظامی را هم گسترش دهیم بخصوص در زمینه مقابله با تروریسم و امنیت مرزها به توافقاتی رسیدیم و برای گسترش همکاری ها تلاش می‌کنیم.

در پایان این نشست حلوصی آکار رئیس ستاد ارتش ترکیه دفتر یادبود ستاد کل نیروهای مسلح را امضا کرد.

پاسخی بگذارید