تاریخ: ۱۳:۵۶ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
مجتهد: روابط پنهانی عربستان و اسرائیل بسیار گسترده تر از چیزی است که فکر میکردیم

عربی ۲۱

مجتهد فعال مشهور عربستانی در رابطه با توافق پنهانی عربستان و اسرائیل نوشت: توافقات میان امارات، مصر، عربستان سعودی و بحرین گسترده تر از آن است که تصور می کنیم و اسرائیل و سرویس های آمریکایی مرتبط با ترامپ نیز به این قضیه ورود کرده اند.

این طرح یکپارچه است و بر مبنای اتحاد سیاست های امنیتی، رسانه ای، فرهنگی و تربیتی(تعامل با دین) در مصر و تمام کشورهای عربی به جز عمان است.
این طرح طوری ترسیم شده است که مصر به عنوان مرجع تعامل با رسانه ها، امنیت، جریان های اسلامی، روش های آموزشی و نهادهای مذهبی باشد.
قرار است صدها افسر و مسؤول مصری (که حامی صهیونیسم هستند) در کشورهای حاشیه خلیج فراس استخدام شده و نیروهای امنیتی، ارتش، رسانه ها و مؤسسات دینی و آموزشی زیر نظر آنان فعالیت خواهد کرد.

سهم عربستان ۶۰۰ تن از افسران نیروهای امنیتی و افسران ارتش و خلبانان و دیپلمات های مصری است که آماده پذیرفتن مسرولیت جدید خود هستند.

هدف از این طرح کنار زدن هرگونه تاثیر سیاسی، فرهنگی، تربیتی و مالی دین در بین ملت های عربستان، خلیج فارس و مصر به عنوان مقدمه ای برای عادی سازی کامل روابط با اسرائیل است.
عربستان در چارچوب این طرح نسبت به غربی سازی سازمان ها، تغییر روش های آموزشی، انزوای فعالیت های مذهبی و دستگیری صدها نفر از شیوخ و روحانیون این کشور اقدام می کند.
اشتیاق بن سلمان برای ورود به این طرح به این دلیل است که اسرائیل به وی وعده داده است که ترامپ اوضاع را برای رسیدن وی به قدرت تسهیل نموده و موفقیتش را در کنار زدن دیگر اعضای خانواده تضمین کند.

قرار است در این طرح از رسانه ها و شبکه های مجازی برای تغییر درک مردم علیه دین اسلام به طور کلی و اسلام سیاسی به طور خصوصی و پذیرش اسرائیل به عنوان یک کشور برادر استفاده شود.

پاسخی بگذارید