گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
فارین پالیسی: ادعا بر ضد توافق هسته ای ایران یک دروغ بزرگ است

 فارین پالیسی

 دلیلی برای قبول هیچ یک از انتقادات دولت ترامپ و یا برنامه های جایگزین برجام وجود ندارد. مطمئن باشید این سناریوی پیش بینی شده غیرقابل تصور است. با این حال این موضوع ما را یاد کمپین راه اندازی شده برای تجدیدنظر علیه توافق هسته‌ای ایران می‌اندازد. ایران با همان پیشنهادهایی که در فرضیات مخالفان مطرح شد موافقت کرده است بنابراین حداقل تا ۱۵ سال آینده از تبدیل شدن این کشور به عنوان یک کشور هسته‌ای جلوگیری خواهد شد. با این حال اگر چه این توافق خیلی به نفع آمریکا و همچنین متحدان ما است اما عده‌ای با انتقاد از این توافق به دنبال کنار زدن آن هستند.

آنچه که آمریکا و دیگر کشورهای خاورمیانه در مقطع کنونی بسیار به آن نیازمند هستند وقوع یک جنگ دیگر در خاورمیانه است. اگر جنگ با داعش، اوضاع سوریه، جنگ یمن و… را در نظر داشته باشید به این نتیجه می‌رسید که الان دقیقاً زمان شروع جنگ با ایران است.
اصلاً جای تعحب نیست که بدانیم کسانی که به دنبال کشتن توافق هسته‌ای هستند همانهایی هستند که به دنبال گزینه نظامی علیه ایران هستند. اینها همانهایی هستند که به شما می‌گفتند ساقط کردن صدام حسین بسیار آسان و ارزان است و خاورمیانه را به دریایی از دموکراسی‌های حامی آمریکا تبدیل می‌کند.

پاسخی بگذارید