وزارت جنگ رژیم صهیونیستی بر تداوم فروش تسلیحات به میانمار علی‌رغم اعمال خشونت و نقض حقوق مسلمانان آراکان از سوی دولت این کشور پافشاری می کند.
گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
اسرائیل به فروش سلاح به میانمار ادامه می دهد

هاآرتص

رژیم صهیونیستی

ژنرال مین آنگ هلاینگ، فرمانده ارتش میانمار در سپتامبر ۲۰۱۵ به منظور دیدار با تولیدکنندگان سلاح به اسرائیل سفر کرد.

ژنرال میانماری درچارچوب سفر خود با رووین ریولین، رئیس‌ جمهور و بنی گنتس، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی نیز دیدار کرد. میشل بن باروخ، رئیس اداره بین‌المللی همکاری نظامی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز در سال ۲۰۱۵ از میانمار بازدید کرد.

به نوشته هاآرتض فعالان حقوق بشر اسرائیلی درباره فروش تسلیحات از سوی این رژیم به میانمار به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی مراجعه کرده‌اند. این شکایت در پایان ماه سپتامبر جاری مورد بررسی دادگاه عالی اسرائیل قرار خواهد گرفت.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز در ماه مارس گذشته با صدور دفاعیه مقدماتی، این موضوع را «دیپلماتیک» اعلام کرده و بر عدم رابطه‌‌ای بین مسئله مذکور و دادگاه عالی اسرائیل تاکید کرده است.

گفتنی است که آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز پیش از این در دفاع از فروش سلاح به میانمار گفته بود «اسرائیل به تمام دنیای دموکراتیک یعنی دولت‌های غربی و به ویژه ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین کشور صادر کننده سلاح وابسته و دنباله روی سیاست آنها است.

پاسخی بگذارید