چیزی که اکنون می شود در مورد تحولات اوضاع در سوریه گفت همین جمله است: بازی تمام شد.
تاریخ: ۱۴:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
پایان بازی در سوریه

نورالدین بالطیب

 روزنامه الشروق

 چیزی که اکنون می شود در مورد تحولات اوضاع در سوریه گفت همین جمله است: بازی تمام شد.

بعد از آن که آمریکا اعلام کرد کنار رفتن بشار اسد از قدرت دیگر در اولویت نیست، عربستان و امارات هم اذعان داشتند که رفتن بشار اسد از قدرت دیگر خواسته اساسی ما نیست.

همزمان مقامات ترکیه هم در حمایت از تصمیم آمریکا مبنی بر توقف حمایت نظامی از مخالفان مسلح سوری، اعلام کردند که حمایت مالی از سازمان های معارضه را متوقف نموده اند. نظام سوریه و همپیمانان ایرانی و روسی اش بر توطئه ای که از ۷ سال پیش تا کنون ملت سوریه را هدف قرار داد، پیروز شدند.

توطئه ای با شعار بهار عربی که باعث شد هزاران نفر شهید و قربانی شوند که بعدا مشخص شد این بهار عربی توهمی بیش نبوده و هدفش نابودی ملت های عربی و تخریب دستاوردهای آنان بوده است.
سوریه سال ها درهایش به روی دانشجویان عرب باز بود و به آنان مجانا حق تحصیل و کار در این کشور می داد. و این لطف را از نیروهای ملی و حتی اسلامی از جمله جنبش حماس دریغ نکرد. از حماس حمایت مالی و لجستیک هم کرد، چرا که رهبران ملی گرای سوریه به وحدت ملت های عربی اعتقاد داشتند.

اما متاسفانه این کشور جز ناسپاسی و نمک نشناسی چیزی ندید. متاسفانه از میان کشورهایی که به سوریه خیانت کردند ، جوانان تونسی هم بودند که در قالب شبکه های کشتار از آن ها استفاده ابزاری شد.
بازی در سوریه تمام شد و زمان حساب و مواخذه رسیده است. دادستان عمومی باید در اجرای قانون، کاملا مسئولانه عمل کند و کسانی را که امنیت سوریه را هدف قرار دادند و روابط دو کشور تونس و سوریه را تخریب کردند مواخذه نمایند.

پاسخی بگذارید