گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
انتشار اخبار دیدارهای پوتین و ترامپ با و جود تکذیب شدید الحن رئیس جمهور آمریکا

در حالی که اخبار متعددی در رسانه های مختلف جهان به نقل از خبرگزاری بی بی سی مبنی بر دیدار دوم ترامپ و پوتین در خلال نشست گروه ۲۰ در حال انتشار است، بیانیه شدید الحن ترامپ مبنی بر تکذیب این دیدار منتشر شده است.

ساعاتی پیش بود که بی بی سی به نقل از کاخ سفید اعلام داشت :

«دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان اجلاس اخیر گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان یک دیدار دیگر داشتند که تاکنون فاش نشده بود.

محتوای این گفتگو دوم معلوم نیست اما رسانه های آمریکایی گزارش می دهند که این دیدار ساعاتی پس از ملاقات رسمی دوجانبه آنها انجام شد.

در جریان دیدار رسمی روز ۷ ژوییه، دو رهبر برای بیش از دو ساعت درباره مسائل مختلف از جمله مداخله ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا صحبت کردند؛ این اولین دیدار رو در روی آنها بود، دیداری که بنابه گزارش ها بیش از حد انتظار – ۳۵ دقیقه مقرر – طول کشید و تلاش چند مقام آمریکایی برای کوتاه کردن آن بی نتیجه ماند.

واشنگتن پست گزارش می دهد که آقای ترامپ وسط یک مراسم پذیرایی شام صندلی خود را ترک کرد و در یک صندلی خالی در کنار آقای پوتین نشست.

بنا به گزارش ها آقای ترامپ تنها بود و آقای پوتین هم فقط یک مترجم رسمی به همراه داشت.

واشنگتن پست می نویسد که این ملاقات دوم برای تقریبا یک ساعت ادامه داشت.

کاخ سفید پس از انتشار گزارش آن دیدار دوم در رسانه ها آن را تایید کرد.

هم اکنون چند رشته تحقیقات درباره ادعای کمک روسیه به آقای ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی در جریان است.»

درست ساعاتی پس از انتشار این خبر توسط بی بی سی ترامپ در توییتر خود نوشت:

“خبر جعلی در خصوص شام با پوتین بسیار تاسف بار است. تمام رهبران گروه ۲۰ به همراه همسرانشان توسط صدراعظم آلمان به این جلسه دعوت شده بودند. خبرگزاری ها در جریان این موضوع بودند”.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود، “خبرهای جعلی هر روز بیشتر و بیشتر می شوند”.

 

 

پاسخی بگذارید