جان مک کین روز جمعه با مریم رجوی رئیس سازمان تروریستی مجاهدین خلق در پایتخت آلبانی دیدار کرد.
تاریخ: ۱۴:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
مک کین، مریم رجوی را به لیست بلند تروریست های مورد حمایتش اضافه کرد

جان مک کین، سناتور آمریکایی، همچنان به سنت دیرینه خود در حمایت از گروه های تروریستی که در تلاش برای براندازی دولت های مشروع از طریق اقدامات خشونت بار هستند، ادامه می دهد.

در تازه ترین اقدام مک کین روز جمعه با مریم رجوی رئیس سازمان تروریستی مجاهدین خلق در پایتخت آلبانی دیدار کرد.

وی اعضای این گروهک تروریستی را «از خودگذشته» خطاب کرد و آنچه انتقال موفق پایگاه های این گروهک از عراق نامید را ستود.

مک کین که آوازه دیرینه ای در حمایت از گروهک ها و شخصیت های تروریستی دارد در ملاقات با رجوی گفت: “شما ایستادگی کرده اید، مبارزه نموده اید و برای آزادی از خود گذشته اید، برای حق زندگی آزادانه و برای حق تعیین آینده تان.”

این اظهارات در حالی مطرح می شود که گروهک منافقین به دلیل پیشینه تاریک خود در ارتکاب ترورها و عملیات تروریستی و همدستی با صدام حسین دیکتاتور پیشین عراق از جمله منفورترین گروه های تروریستی نزد مردم ایران است.

از بین نزدیک به ۱۷ هزار ایرانی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در عملیات تروریستی کشته شده اند، گروهک منافقین در قتل ۱۲ هزار تن از آنها دست داشته است.

با این حال این گروهک زمانی فعالیت های گسترده ای در آمریکا داشت و همچنان دفاتر خود در اروپا را حفظ کرده است.

گروهک مجاهدین خلق به ترتیب در سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۲ توسط آمریکا و اتحادیه اروپا در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفت اما بعدها تحت برخی فشارها از این فهرست خارج شد.

پس از آنکه واشنگتن رسماً نام منافقین را از فهرست سازمان های تروریستی خارج کرد، این گروه توانست دارایی های خود را از حالت مسدود بودن در آمریکا خارج کرده و با شرکت های آمریکایی مراوده تجاری کند. چند تن از مقامات آمریکایی نیز در ازای سخنرانی در حمایت از منافقین صدها هزار دلار دریافت کرده اند.

البته تنها مقامات آمریکایی نیستند که در ازای حمایت سیاسی از منافقین از این گروهک پول گرفته اند. در روز نهم جولای ۲۰۱۶، ترکی الفیصل شاهزاده سعودی نیز سخنرانی ۳۰ دقیقه ای را در کنفرانس سالانه منافقین در پاریس ترتیب داد.

مک کین دارای سابقه طولانی در حمایت از گروه های تروریستی است

سناتور مک کین دارای یک پیشنه طولانی در حمایت از افراد شرور و خبیثی است که از تغییر دولت های مشروع پشتیبانی کرده یا اینکه در خصومت نسبت به برخی دولت ها با وی هم نظر هستند.

مک کین در سوابق خود حمایت از شورشیان لیبی و تروریست های سوریه را در کارنامه دارد.

وی همچنین یکی از مدافعان جدی سیاست ارسال تسلیحات به سوریه برای جبهه النصره و داعش بوده است.

وحید جعفریان

پاسخی بگذارید