دگرگونی های صورت گرفته این روزها، تحولاتی عمیق و حقیقی است و ما چاره‌ای جز صبر، پایداری و فداکاری در راه رسیدن به فردای بهتر و زیباتر نداریم؛ و این فردا یقیناً خواهد آمد.
تاریخ: ۱۱:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
دگرگونی جدید

بثینه شعبان (اندیشمند عرب/ مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه)

المیادین

دگرگونی های صورت گرفته این روزها تحولاتی عمیق و حقیقی است و ما چاره‌ای جز صبر، پایداری و فداکاری در راه رسیدن به فردای بهتر و زیباتر نداریم؛ و این فردا یقیناً خواهد آمد.

آمریکا بر اساس اتهامات خیالی خود عداوت و دشمنی را در مورد فرودگاه شعیرات به حد اعلی رساند. عداوتی به اتهام اینکه حملات شیمیایی به خان شیخون از این فرودگاه انجام گرفته و مبدا حمل مواد شیمیایی بوده است اما پس از موشک باران وحشیانه آمریکا هیچ اثری از انتشار گازهای سمی مورد ادعای آمریکا در فرودگاه و اراضی مجاور آن وجود نداشت. پس مخزن های گازهای سمی مورد ادعای آمریکا کجا بود؟ و چگونه به یکباره این گازهای سمی خیالی ناپدید شدند به نحوی که پس از این همه موشک باران هیچ کس اثری از آن در محیط فرودگاه نیافت؟

این سؤال را علیرغم یقین به جواب آن می پرسم و نیز علیرغم آنکه هیچ شکی ندارم که مسئله خان شیخون و مسئله گازهای سمی از جهت دشمنان سوریه برنامه ریزی و اجرا شد تا این سرزمین را پس از هفت سال جنگ مورد هدف موشک های خود قرار دهند به گمان آنکه از این طریق می توانند توازن قوا روی زمین را تغییر دهند. این اتفاق پس از آن روی می دهد که ارتش سوریه و هم پیمانان آن پیروزی های چشمگیری در مقابل تروریست ها در مناطق مختلف از جمله دمشق و حماه در روزهای اخیر داشته اند که در این حملات تروریست های داعش و جبهه النصره خسارت های فراوانی را متحمل شده اند.

در نبردهای مذکور فرودگاه شعیرات نقش اساسی در شکست داعش و جبهه النصره داشت به نحوی که ارتش سوریه به لطف حمایت هوایی فرودگاه شعیرات خسارت های زیادی را به تروریست ها وارد کردند. ضربات سنگینی که حتی موشک های ائتلاف دروغین آمریکایی تا کنون به هیچ وجه نتوانسته است بر پیکر تروریست ها وارد کند.

آن ها فقط می توانند اتهامات دروغین خود را علیه حکومت سوریه ابراز دارند اما از تحقق اقداماتی که در آستانه و ژنو ادعا می کنند عاجزند، این هیچ شکی را به جا نمی گذارد که اقدامات اینچنین در واقع توطئه مذبوهانه و غیر منطقی حیله گران برای مقابله با حق است.

اما علیرغم درد و رنج فراوان و با وجود خسارات و فداکاری ها و شهادت نیروهای سوری، نگاه ما به این جریان آن است که خداوند از میان خسارت ها به ما سود می رساند چرا که این دشمنی آشکار آمریکا علیه سرزمین مقدس و ملت و ارتش قهرمان ما یقینا روشن می سازد که مزدورانی که نام خود را معارضه غربی نهاده اند و از جانب آنان حمایت می شوند پس از این بهانه‌ای برای تداوم خیانت خود علیه کشور و سرزمینشان نخواهند داشت و بدون شک پس از این مردم آنان را به چشم خائنین به سوریه خواهند نگریست.

از جهت دیگر سر و صداهای واهی و دروغینی که غرب برای حمایت از تروریست ها در سوریه به راه انداخته بود پس از این بهانه‌ای برای حمایت از آنان نخواهد داشت. همچنین ترامپ که شعارهای انتخاباتی خود را بر پایه عدم مداخله در امور سوریه و کاهش حضور نظامی آمریکا در خارج از مرزهای این کشور بنا نهاده بود دیگر نمی تواند مسیر قبلی خود را طی نماید چرا که هیچ عقل و منطق سلیمی پس از این مواضع وی را نخواهد پذیرفت.

یکی از مهم ترین شاخص های تحولات اخیر و آنچه که این دشمنان سوریه ناچار باید بپذیرند آن است که آمریکا دیگر یک ابرقدرت در دنیا نیست بلکه به یک دولت متعارض و متناقض در درون خود تبدیل شده است و کسانی که از اقدامات خصمانه آن حمایت می کنند از ترک ها و اعراب خائن به زودی با این حقیقت تلخ روبرو خواهند شد که به طناب پوسیده‌ای متوسل شده اند که آن ها را از سرنوشت غیر قابل تغییرشان نجات نخواهد داد.

دگرگونی های امروز در راستای تبدیل روسیه به قطب تاثیرگذار و اصلی در دنیا گام بر می دارد با این تفاوت که روسیه قدرتی است که به دولت ها و ملت ها و رسمیت حکومت ها احترام می گذارد و هم زمان دشمنان را تقبیح کرده و بر علیه مخاصمات به اقدامات عملی و تاثیرگذار دست می زند.

دگرگونی های اساسی این روزها آن است که چین و برزیل و هند و بولیوی و دولت هایی از این دست با دشمنی ها و تجاوزها همراهی نمی کنند و این مسئله‌ای است که همراهی این دولت ها با روسیه و هم پیمانی آنان را شکل داده و دروغگوئی و  نفاق ائتلاف غربی را به خوبی نشان می دهد.

دگرگونی این روزها در دنیا آن است که پایداری سوریه و هم پیمانانش در طول هفت سال جنگ نکته‌ای است که به مسئله تعیین کننده در موزانه قدرت در منطقه تبیدل شده است و هیچ کس نمی‌تواند آن را تکذیب نماید. بعد از این سال های سخت یقیناً سالی خواهد آمد که هم پیمانان مقاومت به پیروزی می رسند و ثمره پایداری و صبر و مجاهدت آنان بر علیه تروریسم و همراهانش پدیدار می گردد.

دگرگونی های صورت گرفته این روزها تحولاتی عمیق و حقیقی است و ما چاره‌ای جز صبر، پایداری و فداکاری در راه رسیدن به فردای بهتر و زیباتر نداریم؛ و این فردا یقیناً خواهد آمد.

مترجم: محمد ابراهیم عروی

(Visited 35 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید