اسرائیل علیرغم تمامی تلاش های خود برای مقابله با ایران در میدان عمل قادر به هیچ واکنشی نیست و تنها می تواند با سکوت نظاره گر پیشرفت های ایران باشد اما اعراب در برابر اسرائیل از هر اقدامی عاجزند.
تاریخ: ۹:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
کلامی در مورد ایران، اسرائیل و اسلام

أبو ذاكر الصفايحي
الصریح (تونس)
مطلع شدیم که رئیس‌جمهور تونس “سی الباجی السبسی”  نقل‌قول مبنی بر اینکه گفته باشد «ایران حامی مسلمانان در برابر اسرائیل است» را تکذیب کرده است. شاید این تکذیب را باور کنیم ولی یقیناً می‌دانیم که اسرائیل در مقابله با قدرت ایران، عاجز است و از مدت‌ها قبل برای نابودی این کشور برنامه‌ریزی می‌کند و در هر زمان و  مکانی تلاش می‌کند آتش جنگ بین ایران و کشورهای عربی را برانگیزد؛ همچنان که قبلاً جنگ بین ایران و عراق را دامن زد.
همچنین اسرائیل تلاش کرد که به تحریم اقتصادی بین‌المللی علیه ایران دامن بزند؛ اما تا امروز به مقصود و هدف خود دست نیافته است؛ چراکه ایران هر روز بر قدرت خود افزوده و در تمامی عرصه‌ها پیشرفت روزافزونی را داشته است.
در مقابل، اسرائیل هرروزه با ناکامی پس از ناکامی و ناامیدی پس از ناامیدی مواجه شده است. هنگامی‌که اسرائیل از مقابله با حزب‌الله لبنان عاجز است، پس هیچ امیدی به این ندارد که روزی بتواند در مقابل ایران مقاومت کند. این درحالی‌است که حکومت ایران همواره هر چه خواسته انجام داده و اسرائیل را دائماً به چالش کشیده است. اسرائیل تنها به نظاره اقدامات ایران نشسته و توان کوچک‌ترین واکنشی ندارد. اسرائیل از یادآوری توان فیزیکی و معنوی ایران آرام و قرار ندارد و تنها می‌تواند تا ابد در برابر آن سکوت کند.
اما اعراب به‌خوبی می‌دانند که امروزه توان مقابله با دشمنی اسرائیل را ندارند و بدون شک منتظر بروز جنگ مستقیم بین اسرائیل و ایران هستند تا مطمئن شوند که کدام‌یک از این دو قوی‌تر است و کفه ترازو به کدام سمت متمایل می‌گردد؛ هرچند که آنان به‌خوبی می‌دانند که کدام سمت پیروز حقیقی است و خداوند پیروزی را برای کدام‌یک رقم زده است.

مترجم: محمد ابراهیم عروی

چاپ نوشتار