گروه: ایران / سیاسی
تاریخ: ۱۰:۴۷ :: ۱۳۹۵/۰۴/۱۸
ایران ستیزی انگیزه نهایی تمام خودسری های بلوک غرب؛

عصر دیپلماسی: در سال های اخیر، جهان همواره شاهد اقدامات سنجدیه و نسنجیده فراوانی از سوی کشورهای به ظاهر قدرتمند در حوزه سیاست خارجی بوده است که برخی از این اقدامات شدیدا غیر منطقی و بی عقلانه به نظر می رسد.

غالب اقدامات یادشده از سوی کشورهایی انجام گرفته است که می توان آن ها را در دسته بندی قدیمی بلوک غرب قرار داد و از آن ها به عنوان هم پیمانان بی چون و چرای رژیم صهیونیستی یاد کرد. این حقیقت قدیمی که رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آن هرگز در مقابل آرمان های برحق جمهوری اسلامی ایران و اهداف بلند مدت آن ساکت نخواهند نشست و تمامی تلاش خود را برای شکست اهداف ایران در فضای سیاست داخلی وخارجی به کار خواهند بست، موضوعی است که همواره بی هیچ شبهه ای در اقوال و کردار سیاستمداران این ائتلاف نانوشته به چشم می خورد اما در یکی دو سال اخیر و به ویژه پس از پیروزی مثال زدنی ایران در اثبات حقانیت خود به واسطه تحقق برجام، در ظاهر مصادیق کمتری برای اثبات این غرض ورزی آشکار بلوک غرب به چشم می خورد.

در واقع کشورهای مزبور تلاش می کردند با ارائه یک چهره حق به جانب از سوی خود، فرضیات قدیمی ارائه شده توسط رژیم صهیونیستی مبنی بر عدم پایبندی ایران به بندهای توافق نامه را دنبال نموده و بی صبرانه منتظر سر زدن کوچکترین لغزشی از سوی ایران بودند تا با استفاده از ابزار رسانه ای خود عدم پایبندی ایران به برجام را در بوق و کرنا کرده و اهداف قبلی خود در راستای تداوم تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را دنبال نمایند.

حتی در چندین مورد تلاش کردند با بهانه تراشی اعلام نمایند که مثلا آزمایش های موشکی ایران نقض برجام بوده است که خوشبختانه با هوشیاری مسئولان امر و به لطف دانش تیم متبحر مذاکراتی ایران در نگارش متن دقیق و سنجیده توافق، این تلاش بی نتیجه ماند و به اعتراف کارشناسان ناظر بر اجرای برجام، هیچ یک از بهانه های طرف مقابل مورد پذیرش قرار نگرفت.

با تدابیر سنجیده و تلاش بی شائبه مقامات مسئول در جمهوری اسلامی ایران، خوشبختانه مکر سیاستمداران مزبور به خودشان بازگشت و امروز شاهد آن هستیم که رقابت های انتخاباتی و تسویه حساب های درون حزبی کشورهای روبرو، سیاستمداران باتجربه آنان را مجبور به آن کرده است که اعتراف کنند هر آنچه در خاورمیانه­ی امروز به نام جنگ و تباهی شاهد آن هستیم نتیجه مستقیم غرض ­ورزی ها و کینه توزی های موئتلفین همیشگی رژیم صهیونیستی و به دلیل دشمنی پایان ناپذیر آنان با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به عنوان مثال همین امروز بود که اخبار منتشر شده از ایمل های افشا شده هیلاری کلینتون حکایت از حقیقتی بزرگ و بسیار تلخ داشت: « طبق ایمیل‌های فاش شده هیلاری کلینتون؛ مشخص گردید جنگ سوریه بدلیل تضعیف ایران آغاز شده است. افشای ایمیل های هیلاری کلینتون نشان می دهد که هدف اصلی از جنگ برای تغییر نظام سوریه و تمایل رژیم صهیونیستی برای حذف سوریه به عنوان زنجیره اصلی بین ایران و حزب الله لبنان بوده است. ایمیل کلینتون نشان می دهد که بهترین راهکار برای مقابله با توانایی هسته ای ایران، کمک کردن به مردم سوریه برای سرنگونی نظام بشار اسد است که البته به جنگ داخلی ختم شد!»

این ایمیل ها می گویند: مذاکرات برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران، معضل امنیتی رژیم صهیونیستی را حل و فصل نخواهد کرد.

بر اساس این ایمیل کلینتون: رابطه راهبردی بین ایران و سوریه وجود دارد که این مساله ایران را قادر می سازد تا امنیت اسرائیل را به خطر بیندازد، نه از طریق حمله مستقیم بلکه توسط حمله گروه های نیابتی در لبنان مثل حزب الله. به عقیده کلینتون سرنگونی بشار اسد به این ائتلاف خطرناک برای اسرائیل پایان خواهد داد.

بر اساس خبر مزبور هیلاری کلینتون معتقد است که اسقاط نظام سوریه تنها و تنها به دلیل تامین امنیت رژیم صهیونیستی در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران الزامیست حتی به قیمت نابودی مردم و به خاک و خون کشیده شدن میلیون ها انسان بی گناه.

از سوی دیگر ساعاتی پیش آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در جواب به اعتراض پوتین نسبت به استقرار پدافند موشکی جنوب اروپا اعلام داشت:  «پدافند موشکی ناتو در ارتباط با برنامه موشکی ایران است. در آستانه نشست سران کشورهای ناتو دولت آلمان ضمن رد انتقادهای روسیه، از استقرار پدافند موشکی در جنوب اروپا دفاع کرد و آن را در رابطه با برنامه موشکی ایران خواند.»

دولت آلمان تاکید کرده است که« تدابیر احتیاطی از سوی اروپا به منظور مقابله با ایران درست انجام  است».

و در نهایت شاهد آن هستیم که طرح مجلس نمایندگان آمریکا علیه فروش بوئینگ به ایران تصویب شده و این مجلس با کمال قباحت طرحی را به تصویب می رساند که علنا با مفاد برجام در تناقض محض قرار دارد.

البته همچنان که وزارت امور خارجه ایران در این­باره اعلام داشت: « برای جمهوری اسلامی ایران عمل به تعهدات طرف مقابل اهمیت دارد و ما به مسائل داخلی آمریکا کاری نداریم و دولت ایالات متحده را مسئول اجرای تعهدات آن کشور می‌دانیم. بی شک زیان جبران‌ناپذیر این اختلافات داخلی و کارشکنی‌ها و  بدعهدی‌ها نصیب خودشان خواهد شد».

تمامی موارد فوق نشانگر حقانیت بی شائبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است چرا که با وجود تلاش شبانه روزی ائتلاف بین المللی ضد سوریه که از آمریکا تا حکومت وهابی آل سعود به منظور خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی از آن حمایت می کنند، همچنان نظام سوریه در این کشور پابرجاست و همت مدافعین پاک حرم حضرت زینب (س) به زودی خاک سوریه را از لوس وجود تکفیری ها و سلفی­ها پاک خواهد کرد و همچون همیشه مکاران و فریبکاران عرصه سیاست روسیاه خواهند شد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها اثبات کرده است که تحت هیچ شرایطی از آرمان ها و اهداف متعالی خود در راستای تعالی نام اسلام و ایران دست بر نخواهد داشت و در این راه از هیچ فداکاری دریغ نخواهد کرد.

همچنین ملت شریف ایران همواره در حمایت از آرمان های نظام و انقلاب گام برداشته و با تحمل تمامی فشارهای اقتصادی و اجتماعی ناشی از بدخواهی حامیان رژیم صهیونیستی به جهانیان ثابت کرده است که هرگز در برابر زیاده خواهی و زورگویی بیگانگان سر تسلیم فرود نخواهد آورد.

در این میان بد عهدی کشورهای مقابل و عدم پایبندی آنان به مفاد تعهدات خود علیرغم وفای به عهد ایران، تنها و تنها به روسیاهی بیشتر سیاستمداران کشورهای مزبور و عدم اعتماد دوباره کشورهایی نظیر ایران منجر خواهد شد.

اتفاقات و اظهارات اخیر اگرچه مسبوق به سابقه بوده و مسئله جدیدی نیست اما اثبات دوباره عدم صداقت بسیاری از سیاستمداران کشورهای به ظاهر قدرتمند نظیر آمریکا و آلمان تاکید دوباره ای است بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران در راستای افزایش ثبات قدم و پیگیری مجدانه­ ی تحقق اهداف برحق خود.

همچنین اینگونه اظهارات به وضوح نشان می دهد که کشورهای مزبور علیرغم تلاش شبانه روزی خود برای تضعیف هم پیمانان ایران و فشار بر سیاستمداران ایرانی به منظور دستیابی به مطامع پلید خود ناکام مانده و راهی جز اعتراف ضمنی به مقاصد و اهداف شوم پشت پرده خود ندارند.

محمد ابراهیم عروی

چاپ نوشتار