عمان درخواست کمک مالی از کشورهای عربی خلیج فارس را تکذیب کرد

وزارت دارایی عمان اعلام کرد که این کشور هیچگونه مذاکراتی با کشورهای عربی خلیج فارس برای دریافت میلاردها دلار کمک مالی از آن‌ها نداشته است.

به گزارش خبرگزاری عمان، عمان مذاکره با کشورهای عربی خلیج فارس برای دریافت کمک‌های مالی به ارزش میلیاردها دلار را تکذیب کرد.

وزارت دارایی عمان در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که این کشور از ذخایر کافی برخوردار است و هیچ خطری ارزش ارز ملی این کشور را تهدید نمی‌کند.

وزارت دارایی عمان افزود که این کشور هیچگونه مذاکراتی با کشورهای عربی خلیج فارس برای دریافت میلیاردها دلار کمک مالی از آن‌ها نداشته است.

منابع آگاه روز سه شنبه به رویترز گفتند که عمان برای دریافت چند میلیارد دلار سپرده در بانک مرکزی این کشور با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس رایزنی خود را آغاز کرده است.

این منابع افزودند که مقام‌های عمانی در هفته‌های اخیر با مسئولان وزارت دارایی کویت،‌ قطر و عربستان برای بحث و بررسی دریافت سپرده چند میلیارد دلاری دیدار کرده‌اند.

مسئول قطری انجام مذاکرات در این باره گفت:‌بحث و بررسی دریافت چندین میلیارد دلار مطرح شده است که این کار با هدف حفظ ارزش قیمت ارز محلی صورت گرفته است.

کاهش شدید بهای نفت به اقتصاد کشورهای حوزه خلیج فارس خسارات مالی سنگینی وارد ساخته است.

عمان در مقایسه با سایر کشورهای عربی خلیج فارس از ذخایر نفت و گاز کمتری برخوردار است

منبع: خبرگزاری تسنیم