سفیر فلسطین در روسیه: آیت الله هاشمی پیام رسان جهانی مبارزه ضدصهیونیستی بود

عبدالحافظ نوفل سفیر فلسطین در فدراسیون روسیه گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از سال های دور با ارائه آثار مکتوب و ارزشمند، جهانیان را با رنج ها و آرمان فلسطینیان و ستم های صهیونیست ها آشنا کرد.

نوفل پس از امضای دفتر یادبود رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفارت ایران در مسکو که شامگاه سه شنبه انجام داد، اظهار کرد: با رفتن سیاستمدار بزرگ ایرانی از دنیا، خسران عظیمی به ملت ایران وارد شده است که این ضایعه را به ایرانیان، رهبر عالیقدر و مسئولان جمهوری اسلامی تسلیت می گوئیم.
سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آیت الله فقید از دیرباز در تمامی سمت های خود پس از انقلاب اسلامی تا زمان ارتحال، یاور صادق فلسطینی های رنج دیده بود.
نوفل اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از دهها سال پیش با سازمان آزادیبخش فلسطین و یاسر عرفات رهبر فقید فلسطینی ها دوستی ژرفی داشت و چه پیش یا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، همواره آرمان فلسطینیان را مطرح می کرد و زنده نگه می داشت.
مقام فلسطینی در پایان تاکید کرد: فلسطینیان به آیت الله فقید علاقه و عشق وافری داشته و دارند و این نگاه نسبت به همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی وجود دارد که مساله فلسطین را هیچگاه فراموش نکرده اند و در طول سال ها از پشتیبانی های خود حتی اندکی نکاسته اند.
دیروز افزون بر تسلیت گویی حضوری سفیر فلسطین، نماینده ویژه وزارت خارجه روسیه، سفیران عراق، بوسنی هرزه گوین، قبرس، عراق، افغانستان، زیمباوه، بورکینافاسو، تشکیلات خودگردان فلسطین و نفر دوم سفارت آلمان در دیدار با سنایی سفیر ایران اعلام تسلیت کردند.
همچنین نمایندگان سفارتخانه های ایتالیا، لتونی، کوبا، آلبانی و لیتوانی، شماری از شخصیت های روسی علاقه مند به فرهنگ و تمدن ایرانی و کارشناسان سیاسی آشنا به امور ایران با حضور در ساختمان سفارت جمهوری اسلامی درگذشت آیت الله هاشمی را تسلیت گفتند.

منبع: ایرنا