عصر دیپلماسی

جمعه, ۰۶ اسفند, ۱۳۹۵
فهرست

حادثه دیروز در آلمان، نتیجه پذیرایی اروپا از مهمانان معلوم الحال

پیگیری حوادث تروریستی اخیر در اروپا نشان میدهد که عمده این حملات تروریستی توسط مهاجران غیر اروپایی صورت می پذیرد. مهاجرانی که سران اروپا و غرب با اتخاذ سیاست های غلط و گاها خصمانه علیه کشورهای مبدا آنها در خاورمیانه، آنها را مجبور به مهاجرت نموده است. در تازه ترین حملات تروریستی نیز که روز گذشته در آلمان منجر به کشته شدن ۱۰ نفر گردید، مقامات امنیتی آلمان اعلام نمودند که عامل این عملیات یک فرد ایرانی- آلمانی ۱۸ ساله است که با در دست داشتن سلاح اقدام به شلیک به سوی مردم بی گناه نموده است.

صرف نظر از انگیزه این جوان در انجام این اقدام تروریستی، باید به دلایل  حضور این مهمانان ناخوانده برای انجام اینگونه اقدامات پرداخت. این حوادث را میتوان نتیجه حمایت های علنی و پشت پرده اروپا و غرب از گروه های تروریستی و جنایتکار در کشورهای خاورمیانه دانست. اروپا و غرب که با هدف تضعیف دولت ها و حکومتهای مردمی در خاورمیانه برای غارت ثروتهای مردم این منطقه و سیطره بر این منطقه مهم استراتژیک سالیان طولی نقش مولد و حامی گروه های تروریستی را ایفا کرده اند، اکنون خودرا قربانی دست پرورده های خویش میبینند.

پذیرایی از تروریست ها و افراد معلوم الحالی که به دلیل داشتن پرونده های سیاه غارت، تجاوز و جنایت نزد مردم خود هیچ اعتبار و آبرویی ندارند به بهانه پناهندگی سیاسی و مهاجرت جنگی، نه تنها چهره مخدوش غرب در مسئله حقوق بشر را ترمیم ننموده است بلکه اکنون بلای جان مردمان اروپا و غرب گشته است.

حمایت از گروه تروریستی منافقین و پذیرش آنها توسط اروپا شاهدی بر این مدعاست، در همین ماه جاری میلادی بود که گروهک تروریستی مجاهدین خلق در قلب فرهنگی اروپا و در میان همراهی و تشویق حامیان اروپایی و غربی خود کنفرانس سالانه خود را برگزار نمودند.

مدارک و شواهد فراوانی از حمایت اروپا و غرب از اینگونه افراد و گروه ها نظیر حمایت از گروه تروریستی پژاک یا معارضین مسلح در سوریه وجود دارد، که نشان می دهد اروپا و غرب اکنون چوب همان سیاست های اشتباه خود در خاورمیانه و حمایت و پذیرش تروریست ها را می خورد؛ اشتباهی که با ادامه این سیاست ها در سال های آتی و متمادی اروپا و غرب را گرفتار خواهد نمود.

دسته بندی:   دسته‌بندی نشده, دیپلماسی عمومی, سیاسی

دیدگاه ها