عصر دیپلماسی

جمعه, ۰۶ اسفند, ۱۳۹۵
فهرست

افشای نوار صوتی تبانی نتانیاهو با یک تاجر صهیونیست

پلیس رژیم صهیونیستی می‌گوید یک نوار صوتی در اختیار دارد که اتهام فساد مالی نتانیاهو را ثابت می‌کند.
به گزارش پایگاه صهیونیستی جروزالم پست؛ پلیس رژیم صهیونیستی به نوار صوتی ضبط شده‌ای دسترسی پیدا کرده است که اتهامات علیه “بنیامین نتانیاهو”، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، را درباره پرونده فساد وی ثابت می‌کند.
نوار صوتی کشف شده بر تماس‌ میان بنیامین نتانیاهو و یک بازرگان سرشناس اسرائیلی درباره امتیازهای متقابل تاکید دارد. این نوار صوتی نشان می‌دهد نتانیاهو قراردادی را با یک بازرگان امضا کرده که براساس آن وی از باقی ماندن نتانیاهو در قدرت حمایت و نتانیاهو نیز در مقابل از نفوذش برای برخورداری این بازرگان از منافع اقتصادی هنگفت استفاده می‌کند.
به نوشته جروزالم پست، به دست آمدن این نوار صوتی مهم، پلیس را وادار می‌کند تحقیقات جدیدی را درباره پرونده فساد نتانیاهو آغاز کند. این نوار صوتی همانند اسنادی است که منشی “ایهود المرت”، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، علیه وی ارائه کرد.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از اطلاعات افشا شده در این نوار صوتی با عنوان “بمب ساعتی” یاد کرده است.
شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز پیش‌تر فاش کرده بود نتانیاهو در یک مقطع زمانی از “جان کری”، وزیر خارجه آمریکا، درخواست کرده است به “ارنون ملچان”، سرمایه‌دار و کارگردان اسرائیلی، ویزای ورود به آمریکا داده شود. براساس پرونده‌ای که به “پرونده ۱۰۰۰” معروف است ملچان در ازای این سفارش، به نتانیاهو هدایای فاخری داده است. ملچان ۱۰ درصد از سهام شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد.
“آفیحای مندلبلیت”، مشاور حقوقی کابینه رژیم صهیونیستی، چندین ماه پیش از این مدارک مطلع شده بود. بنیامین نتانیاهو به اتهام دریافت هدایای غیر قانونی از برخی طرفدارانش مورد بازجویی قرار گرفته است.
رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند یکی از اتهامات وی دریافت ده‌ها هزار دلار هدیه از طرفداران در داخل و خارج از رژیم صهیونیستی است.
“تسیپی لیونی”، رهبر حزب لیبرال و چپ میانه “هاتنوعا” رژیم صهیونیستی، روز گذشته به انتقاد گسترده از نتانیاهو پرداخت و گفت: “وی دیگر شان و منزلت لازم برای پست نخست وزیری را ندارد. او باید انتخاب کند نخست وزیر باشد یا سردمدار گروه ثروتمندان.”
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی:   آخرین اخبار

دیدگاه ها