عصر دیپلماسی

جمعه, ۰۶ اسفند, ۱۳۹۵
فهرست

ابراز همدردی مقام بلندپایه وزارت خارجه مالزی درپی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

مدیر کل غرب آسیای وزارت امور خارجه مالزی روز چهارشنبه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور به مناسبت ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به نمایندگی از دولت و ملت مالزی با مردم ایران ابراز همدردی کرد.

داتو ‘خالد عباسی’ مدیر کل غرب آسیای وزارت امور خارجه مالزی در دفتر یادبوی که به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گشوده شده است، به نمایندگی از مردم و دولت مالزی ‘همدردی صمیمانه و قلبی’ خود را نسبت به درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز کرد.
وی در یادداشتی با تاکید بر اینکه مالزی نیز در این غم شریک است، نوشت که دعا می کند مردم ایران در این دوره عزاداری عمومی قوی باشند.
این مقام بلندپایه دستگاه دیپلماسی مالزی آرزو کرد خداوند به ملت ایران و خانواده عزادار آیت الله هاشمی رفسنجامی آرامش عطا کند.
وی پس از آن با ‘مرضیه افخم’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی دیدار و درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
پرچم جمهوری اسلامی ایران در سفارت کشورمان در کوالالامپور به مناسبت درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت نیمه برافراشته درآمده است.
دفتر یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح چهارشنبه در سفارت ایران در کوالالامپور گشوده شد و تاکنون دیپلمات ها و سفرای کشورهای مختلف با حضور و در یادداشت هایی با ملت و دولت ایران ابراز همدردی کرده اند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوره ای که ریاست مجلس شورای اسلامی و سکان هدایت کشور را به عنوان رئیس جمهوری در دست داشت دو بار به مالزی سفر کرد و مورد استقبال دولتمردان این کشور قرار گرفت.

منبع: ایرنا

دسته بندی:   آخرین اخبار

دیدگاه ها